Bloghttp://babanova.blog.sme.sk/rssblog.sme.skblog@sme.skskŽivé chrámy (babanova)Spoločnosť a spoločenstvá tvoria živé ľudské tvory Sun, 28 Jul 2019 21:31:29 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/513474/zive-chramy.html?ref=rssRadosť (babanova)Tue, 23 Apr 2019 14:15:07 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/507550/radost.html?ref=rssPoslušnosť otvára nám nebo (babanova)Sun, 07 Apr 2019 10:00:10 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/506425/poslusnost-otvara-nam-nebo.html?ref=rssZlo treba odrovnať vo svojom srdci (babanova)Monike k básni: Červená kráľovná Mon, 25 Mar 2019 10:42:02 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/505299/zlo-treba-odrovnat-vo-svojom-srdci.html?ref=rssPrichádza Nová Jar (babanova)Sat, 23 Mar 2019 10:26:50 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/505141/prichadza-nova-jar.html?ref=rssKandidáti X (babanova)Prežili sme 1. kolo voľby prezidenta. Vieme, kto postupuje do 2. kola. No nevieme, či sme sa nepomýlili... Mon, 18 Mar 2019 19:34:33 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/504788/kandidati-x.html?ref=rssRozčarovanie (babanova)alebo Skúšku treba vydržať! Tue, 12 Mar 2019 13:48:42 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/504328/rozcarovanie.html?ref=rssKandidáti 3 (babanova)Tento blog je málo čítaný, je skôr súkromný, nefiguruje vo výbere už dlho. Príčinu poviem v závere. Zaujímam sa o dianie v spoločnosti, aj o politiku, lebo tá určuje zodpovednosť mocných, ako to v štáte a v spoločnosti vyzerá. Sat, 09 Mar 2019 13:39:08 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/504072/kandidati-3.html?ref=rssDeň nežných žien (babanova)Fri, 08 Mar 2019 21:17:00 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/504036/den-neznych-zien.html?ref=rssKandidáti 2 (babanova)Preferencie prezidentských kandidátov na prvých troch miestach pomaly rastú vo všetkých prieskumných agentúrach. Vďaka preferenciám sú ľuďom čoraz viacej známi. Mon, 18 Feb 2019 01:02:30 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/502513/kandidati-2.html?ref=rssOtče náš, buď vôľa tvoja (babanova)Sun, 17 Feb 2019 17:13:33 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/502472/otce-nas-bud-vola-tvoja.html?ref=rssKandidáti 1 (babanova)Včera do každej schránky v Petržalke boli masívne vložené Volebné noviny - Občasník s kampaňou prezidentského kandidáta Maroša Šefčoviča. Nebolo by to nič nezvyčajné, veď takúto kampaň môžu mať všetci prezidentskí kandidáti, Fri, 15 Feb 2019 17:05:56 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/502352/kandidati-1.html?ref=rssBez šancí? (babanova)Fri, 08 Feb 2019 17:38:57 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/501894/bez-sanci.html?ref=rssSú preferencie dôveryhodné? (babanova)Prieskumná agentúra FOCUS prvá informovala o preferenciách prezidentských kandidátov. No mnohí sme zostali prekvapení. Boli tam aj takí, čo zatiaľ kandidatúru nepodali, hlavne jeden z nich, a dúfajme, že ju naozaj nepodá. Kto vie? Mon, 28 Jan 2019 15:25:36 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/500965/su-preferencie-doveryhodne.html?ref=rssMoja milovaná si (babanova)Sun, 13 Jan 2019 15:44:09 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/500038/moja-milovana-si.html?ref=rssTajnička (babanova)Sun, 30 Dec 2018 22:18:56 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/499165/tajnicka.html?ref=rssNesmúť a netráp sa (babanova)A je po Vianociach Thu, 27 Dec 2018 15:51:40 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/499016/nesmut-a-netrap-sa.html?ref=rssNajkrajšia žena na svete (babanova)Mária - táto najkrajšia žena na svete predčí všetky krásavice, ktoré boli za svoju krásu vyznamenané a vyhlásené v salónoch krásy v rôznych krajinách za najkrajšie ženy roka. Prečo? Sat, 08 Dec 2018 17:44:08 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/497857/najkrajsia-zena-na-svete.html?ref=rssMikuláš, Vianoce a sviatky rodiny (babanova)Máme tu Mikuláša a prvý týždeň Adventu. Advent je časom nádeje. Je časom čakania, časom lásky. Ako prežívajú Advent a Vianoce kresťanské rodiny?  Rada si prečítam aj iné články z pozície tých, čo sviatky ako kresťanské neuznávajú. Thu, 06 Dec 2018 13:13:28 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/497743/mikulas-vianoce-a-sviatky-rodiny.html?ref=rssMedové nitky (babanova)Fri, 30 Nov 2018 03:01:44 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/497349/medove-nitky.html?ref=rssZo štyroch strán sveta (babanova)  Sat, 24 Nov 2018 09:49:00 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/496946/zo-styroch-stran-sveta.html?ref=rssDar lásky (babanova)Sun, 18 Nov 2018 11:11:30 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/496548/dar-lasky.html?ref=rssNebo (babanova)Thu, 01 Nov 2018 10:00:30 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/495291/nebo.html?ref=rssÚsmev (babanova)Mon, 29 Oct 2018 10:53:41 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/495070/usmev.html?ref=rssMetamorfózy jesenné (babanova)Mon, 08 Oct 2018 16:12:35 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/493601/metamorfozy-jesenne.html?ref=rssNebudem slúžiť! (babanova)Tue, 02 Oct 2018 10:07:08 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/493130/nebudem-sluzit.html?ref=rssAko Terezka (babanova)Mon, 01 Oct 2018 11:37:35 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/493052/ako-terezka.html?ref=rssS vďakou za dary Zeme (babanova)Sun, 30 Sep 2018 15:30:07 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/493020/s-vdakou-za-dary-zeme.html?ref=rssV skrytosti a mlčaní (babanova)Tue, 18 Sep 2018 14:29:50 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/492316/v-skrytosti-a-mlcani.html?ref=rssVečerná obloha (babanova)Sat, 15 Sep 2018 17:43:44 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/492129/vecerna-obloha.html?ref=rssV to skoré ráno (babanova)Tue, 21 Aug 2018 13:38:36 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/490611/v-to-skore-rano.html?ref=rssTéma dňa: Úspešné a slušnejšie Slovensko (babanova)Tak za 2 týždne skončí uhorková sezóna. Deti sa cez prázdniny vybláznili a zas pôjdu do školy, zamestnanci vybrali dovolenky a trochu si oddýchli...naši politici strávili voľné dni vo svojich rajoch, napr. na Belize... Tue, 14 Aug 2018 13:24:26 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/490178/tema-dna-uspesne-a-slusnejsie-slovensko.html?ref=rssTropická noc (babanova)Wed, 08 Aug 2018 15:02:51 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/489821/tropicka-noc.html?ref=rssPremenenie (babanova)Mon, 06 Aug 2018 12:54:56 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/489671/premenenie.html?ref=rssOdvaha zabudnúť (babanova)Sat, 28 Jul 2018 12:08:58 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/489184/odvaha-zabudnut.html?ref=rssNeverím (babanova)  Wed, 25 Jul 2018 09:30:11 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/488982/neverim.html?ref=rssBoh je... (babanova)Sun, 08 Jul 2018 15:00:02 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/487847/boh-je.html?ref=rssČas preverovania charakteru (babanova)Sun, 24 Jun 2018 14:42:59 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/487028/cas-preverovania-charakteru.html?ref=rssLáska a krása (babanova)Mon, 18 Jun 2018 11:05:46 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/486605/laska-a-krasa.html?ref=rssVystreté ruky - osmičkové roky (babanova)A čo ďalej? História sa bude opakovať? Tue, 05 Jun 2018 14:27:18 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/485791/vystrete-ruky-osmickove-roky.html?ref=rssKomentár k udalostiam dnešných dní (babanova)Naše malé Slovensko zažíva kauzu za kauzou, píše sa o tom v EÚ a nielen v nej. Pápež svätého života  JP II. nám pri svojich troch cestách na Slovensko pripomínal, že máme čo povedať ľuďom v ostatných krajinách EÚ, najmä v oblasti Wed, 30 May 2018 13:30:58 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/485357/komentar-k-udalostiam-dnesnych-dni.html?ref=rssTajomstvo (babanova)Sun, 27 May 2018 17:45:00 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/485105/tajomstvo.html?ref=rssPatrónka v bezvýchodiskových situáciách (babanova)Tue, 22 May 2018 08:25:23 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/484743/patronka-v-bezvychodiskovych-situaciach.html?ref=rssKresťan a politika – áno/nie? (babanova)Po revolúcii v roku 1989 sa k veriacim na Slovensku prihlásilo cez 80% kresťanov. Pýtajme sa, koľko je ich dnes? Nie v matrikách, ale v skutočnosti. Kresťania sú tí, čo uverili v Boha - uverili Bohu a snažia sa plniť jeho vôľu. Sat, 12 May 2018 10:58:25 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/484123/krestan-a-politika-ano-nie.html?ref=rssTerezka (babanova)Tue, 01 May 2018 07:44:41 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/483244/terezka.html?ref=rssMôže byť Slovensko slušné? Môže! (babanova)Žijeme krízovú dobu. Ako ju riešiť, aby sa spoločnosť posunula zo súčasného kritického k takému stavu, ktorý by mohla akceptovať väčšina občanov? Sun, 08 Apr 2018 16:45:17 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/481611/moze-byt-slovensko-slusne-moze.html?ref=rssDokonalá sloboda (babanova)Tue, 03 Apr 2018 10:46:12 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/481209/dokonala-sloboda.html?ref=rssVíťazstvo kríža (babanova)Tue, 27 Mar 2018 13:50:20 +0200https://babanova.blog.sme.sk/c/480529/vitazstvo-kriza.html?ref=rssAbsencia pokoja (babanova)v maličkej krajinke, kde vládli bačovia Thu, 22 Mar 2018 13:40:16 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/480046/absencia-pokoja.html?ref=rssNepozeraj do stôp v snehu (babanova)Sat, 24 Feb 2018 10:59:07 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/477041/nepozeraj-do-stop-v-snehu.html?ref=rssO duše sa zvádza boj (babanova)Tue, 20 Feb 2018 12:29:23 +0100https://babanova.blog.sme.sk/c/476679/o-duse-sa-zvadza-boj.html?ref=rss